• Turnieje, widowiska, koncerty. Koronacja 2019 za nami!

    Dwudniowe święto historii w Pierwszej Stolicy już za nami!

warkar1m.jpgPodczas tegorocznej Koronacji Królewskiej Stowarzyszenie Fantasmagoria po raz kolejny poprowadzi szalone warsztaty dla dzieci (i chętnych dorosłych) z robienia zbroi, tarcz, mieczy, toporów i innych średniowiecznych atrybutów każdego woja z… kartonu!

Wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć do tego niecodziennego projektu pod nazwą „Zrób z nami fantastyczną zbroję z kartonu!” zapraszamy do naszego namiotu na Placu Świętego Wojciecha podczas największego wydarzenia plenerowego w Pierwszej Stolicy Polski – Koronacji Królewskiej, 28 i 29 lipca 2018 (sobota 14:00-18:00, niedziela 13:00-16:30). Tam każdy chętny otrzyma wykroje z kartonu, by z pomocą wolontariuszy zmienić je w kolczugi, miecze i przyłbice. Do dyspozycji odwiedzających będą zarówno materiały papierowe i plastyczne, jak i pomoc techniczna członków Fantasmagorii.

Oczywiście zapraszamy przede wszystkim najmłodszych amatorów majsterkowania, malowania i klejenia, ale mile widziane będą osoby w każdym wieku. Dodatkowo, wszystkich którzy odwiedzą nasz namiot, zapraszamy na specjalną Bitwę Armii i Kartonowej z Armią Królewską, która będzie zwieńczeniem całej akcji. Będzie mógł wziąć w niej udział każdy, kto wykona swój własny element uzbrojenia z kartonu i będzie chciał się zmierzyć z groźnym murem wojów broniących Wzgórza Lecha.

Kiedy? Sobota 14:00-18:00, niedziela 13:00-16:30.