• Turnieje, widowiska, koncerty. Koronacja 2019 za nami!

    Dwudniowe święto historii w Pierwszej Stolicy już za nami!

warkar37m.jpgW ogromnym namiocie na Placu św. Wojciecha podczas dwóch dni Koronacji Królewskiej 2018  wolontariusze Stowarzyszenia Fantasmagoria prowadzili dla dzieci warsztaty z konstruowania zbroi, mieczy, tarcz, hełmów i toporów z kartonu. Dzięki tej inicjatywie na twarzach prawie trzystu dzieci zagościły uśmiech i duma z własnoręcznie wykonanych oręży i pancerzy. Stanowisko Fantasmagorii, która już drugi raz włączyła się w organizację Koronacji, odwiedzali zarówno najmłodsi, jak i całe rodziny wspólnie oddające się konstruowaniu i malowaniu. Przygotowane wcześniej przez organizatorów szablony sprawdziły się świetnie. Młodzi ludzie doskonalili jedynie pod okiem instruktorów technikę ich składania, a także ozdabiania. A inwencji nie brakowało. Na kartonowych elementach pojawiły się symbole superbohaterów, postacie z filmów i kreskówek, smoki, orły, jednorożce, różnorakie hasła bojowe oraz herby.

warkar38m.jpgWszystkie dzieciaki, które odwiedziły namiot Fantasmagorii mogły zabrać gotowe wyroby do domu, a także wziąć udział w wielkiej bitwie z wojami, która zwieńczyła dwudniowe zajęcia. Wielka armia kartonowa, prowadzona przez część instruktorów bezlitośnie rozprawiła się z uzbrojonymi w żelazo i stal wojownikami, atakując kartonowym orężem i balonami z wodą. Zarówno dzieci, jak i publiczność bawili się znakomicie, gdyż bitwa była niezwykle widowiskowa i efektowna.

warkar31m.jpgPodkreślić należy wielkie zaangażowanie, świetną organizację oraz serdeczność członków Fantasmagorii, którzy pracowali z dziećmi przez te dwa dni, prezentując wysoki poziom profesjonalizmu, mimo gorąca i zmęczenia. Te niezwykłe zajęcia poprowadzili i przygotowali: Adam Komosa, Robert Guziałek, Wiktoria Ratajczak, Julia Jędraszewska, Filip Lewandowski, Kinga Janicka, Olga Tomczak, Tomasz Kaczorek, Aleksander Jagiellicz, Karol Danielski, Piotr Dudek, Miłosz Domagalski, Krzysztof Domagalski, Eryka Więckowska, Joanna Kubasik, Arkadiusz Kukawa, Wojciech Pietrzak, Magda Gronek, Adam Antuszewicz oraz Wiktor Koliński.

warkar35m.jpgStowarzyszenie Fantasmagoria serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji warsztatów Miejskiemu Ośrodkowi Kultury oraz licznym sponsorom.